Seznam výrobcůSeznam kolekcí

BEFAG GRANDECK
A1 logo-floorclic Cork Comfort

Autorizovaný prodejce A1 PODLAHY

arc edition

KARSIS / Aktuality / Terasová prkna GRANDECK - 44 variant plného WPC profilu

Terasová prkna GRANDECK - 44 variant plného WPC profilu

Ani o prázdninách není na výběr a stavbu nové terasy pozdě. Proto jsme v exkluzívní spolupráci s českým výrobcem WPC-WOODPLASTIC a.s. opět rozšířili nabídku terasových prken značky GRANDECK na atraktivních 44 variant. Tyto plné profily z kompozitu WPC (wood-plastic composite) na bázi dřeva a vysoce odolného HDPE polymeru jsou vyráběny s vysokou přesností moderní technologií Strandex.

WPC prkna i nosiče GRANDECK vykazují vysokou pevnost a odolnost vůči atmosférickým vlivům vnějšího prostředí. Přepokládaná životnost instalovaných teras GRANDECK je až 50 let a díky tomu mají prodejci a realizátoři možnost nabídnout svým klientům spolehlivou záruku na tento materiál až 25 let. Údaje o životnosti vychází z dlouholetých praktických zkušeností autora výrobní technologie, společnosti Strandex Corporation, na americkém i evropském trhu.

GRANDECK nabízí mnoho výhod
Všechny typy terasových prken GRANDECK jsou vysoce odolné vůči rozmarům počasí – dešti, mrazu, sněhu, slunečnímu UV záření, dřevokazným houbám, hmyzu, chlorované i slané vodě. Není potřeba je natírat nebo mořit, velice snadno se udržují čisté bez jakýchkoliv dalších investic. Svůj přirozený a dokonalý vzhled dřeva si uchovávají po celou dobu životnosti. S prkny GRANDECK lze pracovat podobně jako s tvrdým dřevem. Do terasy tak můžete bez problémů např. vyříznout různé otvory. Rovněž celkový tvar terasy může být atypický. Zakončovací lišty lze při vyšších teplotách tvarovat a mohou tak kopírovat i oblé tvary terasy. Nejpoužívanějším způsobem montáže teras GRANDECK je tzv. skryté kotvení, při kterém se uchycují prkna do profilů nosičů pomocí klipů a vrutů z nerezu. Tento „neviditelný“ kotvící systém je rychlou a zároveň ideální variantou pro uživatele, neboť vrchní pochozí strana terasy při něm zůstává neporušena spojovacím materiálem. Jedná se tedy o zcela bezpečný povrch, na kterém si můžete užívat chůzi bosou nohou a i malé děti se zde mohou pohybovat zcela bez obav. Na rozdíl od dřevěných jsou prkna GRANDECK více elastická, po čase nepraskají ani netvoří třísky. Jejich povrch je přirozeně protiskluzný také za mokra. I na tmavých odstínech dřevoplastových prken GRANDECK je možné pobývat pod letním rozpáleným sluncem. Paměťový efekt materiálu prken podporuje jejich dokonalý vzhled. Malé vrypy a škrábance na povrchu prken postupně zmizí.

GRANDECK je životní styl
Nejoblíbenější využití nacházejí terasová prkna GRANDECK jako běžné venkovní terasy u domu, předzahrádky a vstupní a zahradní chodníky. Jejich hlavní využití je dále u bazénu – jsou totiž odolné i vůči slané a chlorované vodě. Instalují se i jako podlahy do altánů a pergol nebo zimních zahrad, k zahradním jezírkům. Oblíbené je však i jejich využití na balkonech a velkých městských terasách v bytových domech a na střešních terasách. S terasovými prkny lze navíc obložit i schody nebo okolí vířivky. Terasy tak patří k letní pohodě stejně jako osvěžující koupel nebo grilování. Více nformací naleznete na partnerském webu www.grandeck.cz.

grandeck1

 

1

Realizace: emweb & fullvent